Американський Volkswagen Passat показали в Детройті

Заокеанський седан Volkswagen Passat другого покоління дебютував на автошоу в Детройті. З європейським (практично всесвітнім) Пасатом його ріднить хіба що популярне ім’я. По суті, це самостійна модель.

І в новій генерації вона залишилася вірна старій переробленій платформі PQ46, хоча «європеєць» давно перебрався на модульний «візок» MQB. Причина консервативності економічна: падіння попиту на седани в Північній Америці і на Passat зокрема робить невигідною зміну платформи для машини, що випускається в місті Чаттануга (штат Теннессі).

Минулий рік закінчився для моделі підсумком в 41 401 примірник, проданий в США, що на 32% менше, ніж в 2017-му. Для тих, хто все ж віддасть перевагу седан всюдисущим кросоверам, компанія приготувала подарунок у вигляді поліпшеної електроніки. Стандартним оснащенням стало попередження про фронтальному зіткненні і автоматичне гальмування, тепер розпізнає і пішоходів.

У «базу» також увійшли моніторинг сліпих зон дзеркал і трафіку ззаду. Опціональні помічники водія – асистенти паркування і автоматичного утримання в смузі, плюс адаптивний круїз-контроль. Новий центральний екран зі скляним покриттям відкриває доступ до функцій мультимедійного комплексу MIB II Composition Media з радіо SiriusXM (Discover Media з навігацією – опція, як і просунута аудіосистема Fender Premium Audio).

Стандартні тут інтерфейси Apple CarPlay, Android Auto і MirrorLink. Дизайн інтер’єру тепер нагадує європейський Passat, але приборка залишилася класичною, хоча вона і була перероблена. Зате покупцям запропонують три варіанти оформлення салону, з вибором обробки крісел тканиною, шкірою V-Tex і наппи в чотирьох кольорах.