Відомий виробник мікроавтобусів РАФ буде випускати електрокари

Гарні новини: в Латвії знову планують випускати автомобілі під маркою РАФ Причому не звичайні, а електричні!

Ризька автобусна фабрика (РАФ) відкрилася в Латвії у 1949 році та одразу приступила до випуску автобусів й мікроавтобусів на підприємствах в Ризі і Єлгаві, пише e-move.com.ua. Найбільшою популярністю користувалася модель РАФ-2203 Латвія, яка стала на конвеєр 1976 році. Саме ці мікроавтобуси стали першими в Радянському Союзі маршрутними таксі, а ще на їх базі створювали автомобілі швидкої медичної допомоги, які працювали по всьому СРСР. Крім того, їми активно користувалися органи МВС.

На жаль, у 1998-му році Ризька автобусна фабрика була закрита у зв’язку з банкрутством. Але тепер, як повідомляє Російська газета, є надія на відродження славетної марки: в Латвії зареєстровано нове підприємство під назвою Rigas Autobusu Fabrika, RAF. Щоправда, в даному випадку мова йде, в першу чергу, про дрібносерійне виробництво електричного міського транспорту, в тому числі і мікроавтобусів під знаменитим брендом РАФ. Старт проекту заплановано на 2020 рік.

Директор Вільнюської автомобільної компанії Кирило Шумейко розповів, що на РАФі хочуть розпочати випуск міських мікроавтобусів на електричній тязі, а також невеликих тролейбусів. Найімовірніше, це буде транспортний засіб на одній базі або гібрид автобуса і тролейбуса, який зможе підключатися до міської контактної мережі для підзарядки та руху, а також мати власний запас ходу на акумуляторах.

Латиські розробники впевнені у величезному потенціалі і затребуваності перспективних транспортних засобів, особливо після введення жорстких екологічних норм в деяких європейських містах, що обмежують використання дизельних двигунів. Крім того, на РАФі налагодять випуск автопричепів.