Забутий Aston Martin Vanquish може повернутись

Знятий з виробництва Aston Martin Vanquish може повернутися на ринок, тому що невідомі придбали документацію на спорткар – від технічних відомостей до розробок по дизайну. В історії вже бували випадки, коли зняті з виробництва автомобілі отримували друге життя вже в іншого виробника. Але мова йшла про культові моделі начебто DeLorean DMC-12 і Bugatti EB110, а у другого покоління Aston Martin Vanquish такого статусу немає.

Але це не стане для моделі перешкодою! Стало відомо, що якийсь покупець витратив £ 20 мільйонів на придбання дизайнерських напрацювань, технічної документації та обладнання з випуску знятого з виробництва Aston Martin Vanquish, який на початку 2018 року було замінено Aston Martin DBS Superleggera.

У суму покупки також входить і 18-місячна підтримка підрозділу Aston Martin Consulting. Офіційно про продаж цих активів Aston Martin не заявляв, але дані знайшлися в звіті компанії з первинного публічного розміщення акцій. Угода, що відбулася ще в червні 2018 року, описана в документі на сторінці 168. Даних про те, хто придбав документацію на старий Vanquish, немає.

У Automotive News припускають, що покупцем міг стати китайський концерн Geely, який раніше вже купив марку Lotus цілком і зараз може розширити лінійку моделей за рахунок GT-спорткара. Наявність документації, обладнання і консультаційних послуг можуть допомогти переробити Aston Martin так, щоб у першого автора моделі не виникло до неї питань.

Також не виключено, що покупцем активів могло стати тюнінг-ательє Mansory, яке раніше вже випускало власні моделі на базі автомобілів Aston Martin, серйозно переробляючи їх. Друге покоління Aston Martin Vanquish випускалося з 2012 по 2018 рік і оснащувалося 5,9-літровим V12 розробки Ford від попередньої моделі Aston Martin DBS. Віддача двигуна становила 565 к.с. і 595 к.с. у версії S. У лінійці Vanquish було кілька модифікацій, включаючи кабріолет Volante і ексклюзивні спорткари від Zagato. Наступником Aston Martin Vanquish став Aston Martin DBS Superleggera, але колишнє ім’я може повернутися в лінійку марки вже на новому середньомоторному спорткарі.