Четверте покоління Santa Fe отримає сканер відбитків

Четверте покоління Santa Fe вийде на ринок Китаю тільки в березні 2019 року. Оголошено, що власникам не потрібно буде носити з собою ключ від машини, адже є технологія розпізнавання відбитків пальців.

Біометричні дані користувачів автомобіля (господаря, членів сім’ї, друзів) заносяться в борткомп’ютер, і в подальшому працюють сканери, доступ залежить від результату звірки. «По відбитку» відкриваються двері, запускається двигун, налаштовуються сидіння, дзеркала, навігація і так далі.

Мова в більшій мірі про комфорт, ніж про безпеку. У варіації для КНР не тільки корми інша. Звичайно, некоректно порівнювати «наш» Santa Fe з їх умовним грандом, але цікаво ж. Довжина – 4930 мм (160), ширина – 1910 (20), висота – 1720 (15), колісна база – 2865 мм (100). Топова розмірність шин – 235/55 R19. Щоб запобігти підробці відбитків, система відстежує електричний опір шкіри людини. Hyundai стверджує, що ймовірність помилки – один до 50 000. Скільки буде коштувати опція з розпізнаванням, поки незрозуміло – цін на новий Santa Fe в юанях ще немає.

Зрозуміло, в застосуванні біометрії Hyundai не самотній. Дослідження активно веде, наприклад, SEAT. Тим часом фірма Osram Opto Semiconductors робить ставку на сканування райдужної оболонки ока і розпізнавання особи, і її розробки з лінійки Synios вже використовуються для розблокування смартфонів і планшетів. З весни 2019 року Osram буде поставляти свою продукцію неназваним автовиробникам.