В Volvo обіцяли додати креативності кросоверу V40

Хетчбек V40 – єдина модель Volvo, що залишилася в минулому житті марки. Тим не менш тісна п’ятидверка, побудована на застарілій, що не допускає електрифікації, платформі Ford Global C, до сих пір затребувана.

У минулому році продано 77 587 машин (-23%). Це, звичайно, не 189 459 штук, які в 2018-му записав на свій рахунок XC60, однак шведи не хочуть позбавлятися від компактного хетча. Переробка в традиційний кросовер – не варіант, адже вже є XC40. «Нам потрібно зробити щось більш креативне, тому ми вирішили не замінювати V40 безпосередньо, а спробувати ввести в сороковій серії ще один стиль кузова», – пояснив виданню Autocar європейський шеф Volvo Лекс Керсемакерс.

Схоже, новий V40 буде купеподібною версією XC40. Буквально вчора було представлено «купе» Geely FY11 (на фото зліва), а паркетник Lynk & Co 05 зі схожим силуетом поки проходить випробування. Обидві машини засновані на платформі CMA і пов’язані кровними узами з XC40. Стало бути, Volvo хитрує – її власне Coupe щосили розробляється.

Керсемакерс підтвердив, що виробництво нинішнього Volvo V40 буде припинено в цьому році. «Ми не можемо занадто довго тягнути з презентацією нової машини, якщо не хочемо втратити місце в сегменті», – зазначив функціонер, і стали перечити сам собі, позначив термін виходу моделі як «найближчі два-три роки». Ну немає.

Прем’єра явно відбудеться протягом найближчих місяців. Показ буде локальним, оскільки Volvo більше не братиме участі в автошоу. До сих пір є чутки, що V40 стане першим масовим електрокаром марки, тісно пов’язаним з преміум-моделлю Polestar 2, яка побачить світ у другій половині 2019 го.